Alicja Ordyniec - MANICURE, PEDICURE
mgr Maciej Ordyniec
tel. kom. 0 604 332 884

Teren Warszawy i okolic
Powrót do artykułów
Co robic gdy juz wiemy ,że to choroba scheuermanna
Nalezy stale dbac o utrzymanie prawidłowej postawy i stworzyć odpowiednie warunki do odciazenia kregosłupa podczas practy(odpowiednie krzesło, stół lub biurko)
Wypoczynek na równym ,nie zapadajacym sie materacu z małapoduszka lub klinem pod głowe sięgającym do barków
Pozycja leżąca na plecach z ugietymi kolanami
przed i po wypoczynku należy wykonywać ćwiczenia rozlużniające kregosłup
opierajac dłonie na biodrach i wypychajac raz jedno raz drugie biodro w dół.Potem splecione ręce przenieśc wyprostowane za głowę i wyciagnac sie jednocześnie(wyciag przez kończyn górne).

Po przyjsciu ze szkoły należy co najmniej 30 min albo dłuzej przebywac w pozycji leżenia na plecach nogi ugiete.Pod szczyt wygiecia podkładamy wałeczek który pomoże w lepszej korekcji wygieciai zapewni odciążenie przednich czesci trzonów kregosłupa.
Mozna również leżec na materacui na brzuchu dodatkowo z poduszka pod brzuchem.

Do odrabiania lekcji konieczne jest krzesło które zapewni podparcie i odciazenie okolicy lędźwiowej i dolnej piersiowej.
W tej pozycji należy równiez wykonywac częste ruchy rozluzniające i wyciągające jak pisałem wcześniej.Im częściej zmieniamy pozycje i ćwiczymy tym lepiej.

W pozycji stojacej nalezy utrzymywac pełna korekcje postawy i nie dopuszczać do wejścia złych nawyków postawy. W przerwach miedzy zajeciami wykonywac ćwiczenie stojąc podnosimy ramiona wykonujac wdech opuszczamy wydech.
Dziecko powinno wszystkie rzeczy nosic w plecaku.

Masaz jak najbardziej wskazany rano i przed snem.
Jeśli to tylko mozliwe korzystac z basenu i wykonywac ćwiczenia rozlużniające.
Na wfie nalezy wyłączyć ćwiczenia siłowe biegi, skoki oraz elementy akrobatyczne
Przeciwwskazane są równiez długie marsze.
Nie znaczy to jednak ,że nic nie wolno robic .
ĆWICZENIA POWINIEN DOBRAC SPECJALISTA

Komentarze do artykułu.
Od 3 lat ćwiczę,a od roku systematycznie i dosyć intensywnie na siłowni. Jest to moja ogromna pasja,nigdy nie narzekałem na kręgosłup,ale ostatno postanowiłem zrobić prześwietlenie z uwagi na moje zaokrąglone plecy. Wykryto tę chorobę. Czy oznacza to definitywne zerwanie ze sportami siłowymi? Czy są ćwiczenia,które pomimo tej choroby mogę wykonywać? Czym grozi dalsze obciążanie kręgosłupa dużymi ciężarami? Proszę o odpowiedź i radę. Łukasz 17 lat
16 czerwiec 2006
Dzień Dobry Panie Macieju!!!
Mam na imie Marek. Mam 29 lat. Chorobe ta rozpoznano u mnie jak było już za późno bo w wieku 16-17 lat. Obecnie mam pogłebiona lordozę lędzwiowa i kyfoze piersiową. Nie wiem czy dobrze napisałem. faktycznie wygląda to tak, że nazywany bywam \\\"garbatym\\\". mam okragłe plecy, odczuwam bardzo częste bóle w okolicy lędzwiowej, czasami ból prądkuje do lewej łydki, osobiście chciałbym Pana prosić o radę czy w moim wieku mozliwe jest skorygowanie tej wady czy jedynie uniknięcie bólu. Miewam tak silne bóle, iz musze zazywac silny środek (sirdalud, baklofen).
Mieszkam w małej wiosce i dopiero niedawno posiadam dostep do internetu. Chciałbym spróbować chodzic na basen tylko nie wiem jaki styl jest wskazany przy mojej chorobie Scheurmana.
Bardzo prosze pana o pomoc!!!
Marek 18 styczeń 2007
Witam!
chciałam zapytać czy chorobę Scheuermanna można leczyć metodami neurofizjologicznymi: PNF, McKenzie itp.
Magda 27 lipiec 2008
ponawiam pytanie Magdy:jakie metody fizykoterapeutyczne,w zależności od wieku sa odpowiednie w leczeniu ch.Scheuermana?
krzysztof 15 luty 2009
Witam - Prosze pisac bez polskich znakow . Wtedy tekst bedzie mozna dodac.Przed kliknieciem "Dodaj" skopiuj tekst dla zabezpieczenia.Za utrudnienia przepraszam.Postaram sie z tym uporac .Mozliwe ze jest rowniez limit znakow.
Maciej Ordyniec (ADMIN) 28 styczeń 2018
Skomentuj artykuł:

Osoba:


Przepisz numer: